Bezpečnostní doplňky

Požární hlásiče / Hasicí přístroje

Některé věci nelze jen tak ponechat náhodě a doufat, že se nic nestane - to platí obzvláště v případě nebezpečí vzniku požáru v domácnosti. Proto je nutné mít instalovaný hasicí přístroj a detektory kouře. Navíc tyto prvky jsou nutné pro kolaudaci stavby.


Požární hlásiče

CHCI BÝT KONTAKTOVÁN

Pokud jde o zdraví, nelze nic ponechat náhodě. To platí obvzlášť pro požáry v domech a bytech. Je dobré vědět, že něco za vás bdí a je připraveno varovat, než bude pozdě. Jsou to kouřové hlásiče ARGUS od společnosti Schneider Electric. Detekují kouř na principu rozptýleného světla a spustí alarmdříve, než začne být jeho jedovatá koncentrace nebezpečná lidem. Kouřové hlásiče jsou napájeny baterií nebo 230V a pro maximální bezpečnost jsou síťově propojeny od sklepa až na půdu pomocí kabelů anebo radiových vln.

Rodinný dům a stavba pro rekreaci: dle vyhlášky musí být hlásič umístěn v části vedoucí k východu z bytu nebo u mezonetových bytů a rodinných domů s více byty v nejvyšším místě společné chodby nebo prostoru. Jedná-li se o byt s podlahovou plochou větší než 150 m2, musí být umístěn další hlásič v jiné vhodné části bytu.

BG 109
RD 170
pozarni hlasice bg pozarni hlasice rd 1 pozarni hlasice rd 2


Hasicí přístroje

CHCI BÝT KONTAKTOVÁN


hasici pristroj

Prevence především ! To platí i v předcházení vzniku požáru v domácnosti. Bohužel ani prevence však nemusí být dostatečná a proto je potřeba při vzniku požáru zasáhnout včas a zamezit tak vzniku mnohem větších škod, případně úrazům. Proto musí být na dostupném místě umístěný požární přístroj o předepsané hasicí schopnosti a náplni. Pro rodinné domy je požadován minimálně 6kg práškový s hasicí schopností 34 A, 183 B, C. Rovněž je potřeba tento přístroj udržovat v provozuschopném stavu, tedy nechat hasicí přístroj zkontrolovat revizním technikem.
Jak se říká, je lepší hasicí přístroj mít připravený a nepotřebovat ho, než ho nemít a potřebovat ho...

 

Kontakt

tel:+420541240525
info@avanta.cz

Sídlo společnosti

AVANTA SYSTEME spol. s r.o.
Horova 62, 616 00 Brno