Vytápění domu

Elektrické podlahové topení / Elektrické konvektory / Elektrický kotel / Plynový kotel

Pro zajištění optimální tepelné pohody v domě jsou možné různé způsoby vytápění i jejich kombinace. Dnes už téměř vždy však dochází ke kombinaci základního systému se zdrojem, který využívá obnovitelnou energii. Jednak je to nařízeno zákonem a také je to určitě správně. Je určitě prozíravé mít záložní zdroj, díky kterému nebudete natolik závislí pouze na elektřině a plynu.


Jako základní systémy vytápění objektů je možné využívat přímo elektřinu k vytápění formou konvektorů nebo topných podlahových kabelů. A nebo využívat elektřinu případně plyn k ohřevu topné vody a následně ji distribuovat do podlahového topení nebo deskových teplovodních radiátorů.


elektrické podlahové vytápění

CHCI BÝT KONTAKTOVÁN

el.podlah.topDle výkonu a parametrů topných kabelů je možné využívat buď jako topné rohože temperační (pro koupelny, zádveří nebo lokálně) nebo jako hlavní zdroj. Tyto samostatné topné kabely mají odlišný výkon a instalace se provádí nejčastěji zalitím do hmoty podlahy (anhydrit, beton). Mohou však být použity i samoregulační kabely, které dokážou vyhodnotit jaký tepelný výkon je v daném místě potřebný. Regulace je nejčastěji formou lokálních termostatů nebo jednoho centrálního termostatu.

Více informací na www.chytretopeni.cz


konvektory

CHCI BÝT KONTAKTOVÁN

konvektNejjednodušším způsobem, který je zároveň velmi rychlý a přesný na regulaci je využití elektrických konvektorů. Opět mohou být regulovány samostatně a nebo centrálním termostatem. Vzhledem k obecnému trendu nízkoenergetického a pasivního stavění nabízí velmi dobrý poměr cena / výkon.

Více informací na www.aeg-hc.cz


elektrický kotel

CHCI BÝT KONTAKTOVÁN

el.kotel rayJednoduchý systém vytápění s možností propojení s ohřevem TUV jedním zdrojem. Elektrické kotle Protherm se vyrábějí v různých výkonech 6 - 28kW. Rovněž si velmi snadno poradí s kombinací podlahového vytápění a radiátorů. Díky elektrickému vytápění získáte od poskytovatele elektrické energie výhodný tarif pro celou domácnost a tedy i provoz ostatních spotřebičů budete mít za výhodnějších podmínek.

Více informací na www.protherm.cz


plynový kotel

CHCI BÝT KONTAKTOVÁN

kotel GB172Kdo má v blízkosti domu plynovou přípojku a chce tento zdroj využívat, získá zdroj s levným provozem jak pro ohřev TUV tak i pro vytápění. Opět je možnost kombinace teplovodního podlahového topení a radiátorů. V dnešní době se již upouští od atmosférických kotlů a převážně se využívají jako zdroj kotle kondenzační s výrazně vyšší účinností. Tento zdroj je optimální pro energeticky úsporné domy. Špičkové kotle Logamax od firmy Buderus se vyrábí ve výkonnostních řadách 14 a 24 kW s modulovatelným výkonem. Pro ohřev vody doporučujeme připojit externí zásobník TUV.

Více informací na www.buderus.cz

Kontakt

tel:+420541240525
info@avanta.cz

Sídlo společnosti

AVANTA SYSTEME spol. s r.o.
Horova 62, 616 00 Brno